از فرمان های ریبون را صرفنظر کنید
- محتویات اصلی صفحه

Skip Navigation Linksمحتوای تب صفحه اول

IDRO
  
  
متن ستون 1
  
متن ستون 2
  
  
  
  
درباره ایدرو
ایدرو با ایجاد زمینه مناسب برای توسعه صنعتی کشور با رویکردهای "توسعه فنآوری و دانش فنی"، "توسعه مدیریت در صنعت"، "توسعه سرمایه‌گذاری‌های صنعتی" و "نوسازی و بهسازی صنایع"، ضمن اجرای طرح‌های بزرگ، سرمایه‌گذاری مستقیم  با هدف توسعه زمینه‌های اولویت‌دار صنایع هدف را با نگاه کلان انجام می‌دهد.
این سازمان تلاش می‌کند تا با توجه به "جنبه‌های نرم توسعه" با فعالیت‌هایی همچون "مدیریت"، "هدایت و حمایت از تکمیل زنجیره ارزش صنایع هدف"، "نوسازی و رقابت‌پذیر نمودن صنایع موجود اولویت‌دار" و تمرکز بر "زنجیره ارزش صنایعی با مزیت مطلق و نسبی بالا و صادراتی" در جهت توسعه صنعتی کشور گامی موثر بر‌دارد. به امید اینکه همکاری راهبردی سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، صنعت‌گران داخلی و خارجی با شرکای راهبردی، مسیر توسعه کشور را هموار نموده و این سازمان بتواند در راستای توسعه سرمایه‌گذاری، دانش فنی و افزایش بهره‌وری بخش‌های صنعتی نقش‌آفرینی نماید.
1
 سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با ایجاد زمینه مناسب برای توسعه صنعتی کشور با رویکردهای "توسعه فنآوری و دانش فنی"، "توسعه مدیریت در صنعت"، "توسعه سرمایه‌گذاری‌های صنعتی" و "نوسازی و بهسازی صنایع"، ضمن اجرای طرح‌های بزرگ، سرمایه‌گذاری مستقیم  با هدف توسعه زمینه‌های اولویت‌دار صنایع هدف را با نگاه کلان انجام می‌دهد.
/fa-ir/Pages/AboutUs.aspxدر حال بررسی
  
عملکرد ایدرو
سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) به عنوان مهمترين سازمان توسعه‌اي بخش صنعت كشور در جهت اجراي ماموريت گسترش و نوسازي صنعتي و در راستاي بيانيه چشم انداز خويش كاركردهاي ذيل را ارائه مي‌دهد.
توسعه صنعت کشور با ایجاد صنایع مبتنی بر فناوری‌های نوین
 توسعه مدیریت و منابع انسانی بخش صنعت کشور از طریق ارائه آموزش، تحقیقات و مشاوره‌های مورد نیاز
سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی در مناطق کمتر توسعه‌یافته و صنایع خطرپذیر.
2
​‌- توسعه صنعت کشور با ایجاد صنایع مبتنی بر فناوری‌های نوین
ـ توسعه مدیریت و منابع انسانی بخش صنعت کشور از طریق ارائه آموزش، تحقیقات و مشاوره‌های مورد نیاز
ـ سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی در مناطق کمتر توسعه‌یافته و صنایع خطرپذیر.
ـ نوسازی و بازسازی و اصلاح ساختار صنایع مهم در جهت افزایش تولید و بهره‌وری
ـ تأمین منابع مالی طرح‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها از منابع خارجی و جذب سرمایه‌های داخلی
/fa-ir/Pages/Activities.aspxدر حال بررسی
  
دستاوردهای ایدرو
سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران طي 5 ​دهه فعاليت خود افتخارات و دستاوردهاي مهمي را در حوزه صنعت كشور رقم زده است. عمده دستاوردهاي اين سازمان شامل موراد ذيل است :
ايجاد شرکت‌هاي مختلف صنعتی - تولیدی و مهندسی با هدف تکمیل زنجیره صنعتی كشور
اداره بخشی از صنایع سنگین و مادر ملی اعلام شده
همکاری در ایفای نقش صنعت سنگین در پشتیبانی از جنگ تحمی​لی و تولید وسیع کالاهای مورد نیاز جبهه‌ها با همکاری سازمانهای نظامی
اجرای طرحهای مهم توسعه صنعت سنگین كشور
اهم طرح ها و پروژه های صنعتی اجرا شده توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران​
3
 ايجاد شرکت‌هاي مختلف صنعتی - تولیدی و مهندسی با هدف تکمیل زنجیره صنعتی كشور
اداره بخشی از صنایع سنگین و مادر ملی اعلام شده
همکاری در ایفای نقش صنعت سنگین در پشتیبانی از جنگ تحمیلی و تولید وسیع کالاهای مورد نیاز جبهه‌ها با همکاری سازمانهای نظامی
اجرای طرحهای مهم توسعه صنعت سنگین كشور
 همکاری در اجرای طرحهای مهم ملی نظير پالایشگاههای نفت و گاز و پتروشیمی و احداث نیروگاهها
/fa-ir/Pages/Outputs.aspxدر حال بررسی
  
پیام رئیس هیات عامل
سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران از زمان تاسیس در دهه چهل، با دو وظيفه اصلي ايجاد بنگاه‌هاي صنعتي جديد و نوسازي بنگاه‌هاي فرسوده فعالیت خود را آغاز نمود. در آن دوره بر اساس قانون تاسیس و اساسنامه خود اداره می‌شد و از آزادی و اختیار عمل بالایی برخوردار بود و بر همین اساس توانست طرح‌های بزرگ و مهم صنعتی را اجرا و صنایع بزرگی  را ایجاد نماید.
انجام این پروژه‌های بزرگ ( مگا پروژه) به همت این سازمان و یا شرکتهای زیرمجموعه آن سبب افزایش سرعت کشور در مسیر توسعه صنعتی، ایجاد اشتغال مولد و خلق ثروت ملی  در دوره‌های گوناگون گردیده است.از زمان اجرای قانون سیاست‌های کلی اصل 44 بدلیل شیوه‌های نادرست واگذاری شرکت‌ها،این سازمان و سازمان‌های توسعه‌ای با مشکلاتی مواجه شدند و در نتیجه سرمایه‌گذاری‌های مشارکتی آنها با آسیب‌هایی مواجه شد.
4
از زمان اجرای قانون سیاست‌های کلی اصل 44 بدلیل شیوه‌های نادرست واگذاری شرکت‌ها،این سازمان و سازمان‌های توسعه‌ای با مشکلاتی مواجه شدند و در نتیجه سرمایه‌گذاری‌های مشارکتی آنها با آسیب‌هایی مواجه شد. بیش از 100 شرکت تابعه و وابسته این سازمان به بخش‌های خصوصی و شبه دولتی واگذار شد که بدلیل عدم اهلیت خریداران، شرکت‌های مذکور یا تغییر ماهیت حرفه‌ای دادند و یا تعطیل شدند و منابع حاصل از فروش تجهیزات، اموال و املاک آنها در خدمت مقاصد غیر صنعتی قرار گرفت.
/fa-ir/About/Pages/BoardMessage.aspxدر حال بررسیhttp://wfe-ext/fa-ir/About/PublishingImages/drmoazzami.png