از فرمان های ریبون را صرفنظر کنید
- محتویات اصلی صفحه

Skip Navigation LinksNewsDispForm

استرالیا خواهان برقراری خط مستقیم دریایی با ایران است


سفیر استرالیا در نشست مشترک با رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان و مدیران ایدور گفت : استرالیا خواهان برقراری خط مستقیم دریایی با ایران است و با توجه به فاصله دو کشور بهتر است تبادلات اقتصادی از طریق دریا و با ایجاد ساز و کار مشخص و ایجاد بندر مشترک صورت پذیرد.

به گزارش ایدرونیوز ، یان بیگز در ادامه خاطر نشان کرد : در حال حاضر خط دریایی مستقیم بین ایران و استرالیا وجود ندارد و اگر این ایده خط مستقیم دریایی دنبال شود ، در گسترش همکاری های اقتصادی دوجانبه بسیار موثر خواهد بود.

معاون برنامه ریزی ایدرو نیز در این نشست با اشاره به اینکه ایدرو به لحاظ ماموریت تعریف شده خود در روند ارتقاء و توانمند سازی واحد های صنعتی بدنبال تکمیل زنجیره ارزش در فرایند توسعه صنعتی از جمله حوزه تجارت صنعتی است، گفت: ایدرو فرایند کامل توسعه صنعتی را مد نظر دارد و در این راستا آماده است در صادارت گرا نمودن تولیدات و بهینه سازی تامین مواد اولیه تسهیل گر حوزه صنعت باشد که این موارد زمینه تعاملات با اتاق بازرگانی ، صنایع ومعادن است .

محمد نوری امیری با اشاره به اینکه ایدرو همچنین مشارکت و حضور بخش خصوصی در سرمایه گذاری ها را به عنوان یکی از سیاست های اصلی خود پیگیری می کند ، افزود: برای همین اساس سازمان گسترش به عنوان تنظیم گر در سطح کلان و اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی در سطح عملیاتی باهم همکاری می نمایند.

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت اتاق بازرگانی در زمینه گسترش همکاری های تجاری بین کشورها گفت : هم اکنون ارتباط دو کشور بیشتر در حوزه فرآورده های غذایی است و ما آماده ایم ورود تجار استرالیایی به هرمزگان را تسهیل کنیم و همایش ها و نشست هایی را در این چارچوب برگزار کنیم .

محمد امین صباغی زاده ابزار امیدواری کرد: این سفر نتایج مناسبی داشته باشد و منجر به توسعه بیشتر روابط دو کشور شود .