از فرمان های ریبون را صرفنظر کنید
- محتویات اصلی صفحه

Skip Navigation LinksNewsDispForm

قدردانی رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از اقدامات جهادی وزارت صمت برای تامین مناسب کالاهای اساسی و اقلام مبارزه با کرونا

رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از رضا رحمانی به دلیل اقدامات جهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تولید و تأمین مناسب کالاهای اساسی و اقلام و کالاهای بهداشتی و درمانی مرتبط با مقابله کرونا در این شرایط قدردانی کردند.


به گزارش ایدرونیوز به نقل از شاتا، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جلسه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با اقدامات جهادی و شبانه روزی مواد اولیه و اقلام مورد نیاز برای تولید مواد ضدعفونی و بهداشتی پس از شیوع کرونا را تولید و تامین کرد که از این تلاش ها قدردانی می کنیم.


حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری با تأکید بر اینکه تامین کالاهای اساسی و وفور کالا و همکاری مردم کشورمان را سربلند کرد، افزود: این در حالی است که بسیاری از کشورهای خارجی برای تامین کالاها دچار مشکل شدند و خوشبختانه شرایط خوبی در ایران برقرار است.


وی از اهتمامی که وزارتخانه در مدیریت بازار و تأمین کالاها و اقلام روزمره و اساسی معیشتی مورد نیاز مردم و حفظ امنیت و آرامش در بازار داشت، نیز قدردانی کرد.


در ادامه این جلسه برخی از نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون امنیت ملی ضمن قدردانی از عملکرد وزارت صمت در شرایط بعد از شیوع کرونا، برای وضع قوانین و مقررات در حمایت از واحدهای تولیدی در شرایط پساکرونا اعلام آمادگی کردند و بر تدوین یک برنامه زمان بندی برای مدیریت دوران پساکرونا با نگاه به تمامی جوانب و شرایط و مشارکت همه دستگاه های مرتبط تأکید داشتند.


نمایندگان با قدردانی از تصمیم دولت برای آغاز فعالیت واحدهای تولیدی در راستای ایجاد امنیت اقتصادی در شرایط کرونا و مقابله با پیامدهای احتمالی آن، بر این نکته تصریح کردند که وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست واحدهای تولیدی برای تغییر خطوط تولیدی خود را به جهت تولید محصولات مرتبط با کرونا در سریعترین زمان ممکن پاسخگو بوده است.


بسط و گسترش ظرفیت های کسب و کارهای اینترنتی در شرایط قرنطینه و کرونا، استفاده از توان شرکت‌های دانش بنیان و تداوم روند صادرات و فعال بودن مرزها در این شرایط از نکات دیگر مورد اشاره نمایندگان مجلس در این جلسه بوده است.


حمایت تسهیلاتی از واحدها و صنایع و تدوین بسته های حمایتی برای کارگاه ها و صنایع تولیدی از دیگر نکاتی بود که توسط نمایندگان مجلس در این جلسه مطرح شده بود.