از فرمان های ریبون را صرفنظر کنید
- محتویات اصلی صفحه

Skip Navigation LinksNewsDispForm

افتتاح بافت بلوچ و بیو ایمپلنت کرمانشاه در سال جهش تولید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایدرو اعلام کرد:۲ طرح به ثمر نشسته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در سال “جهش تولید” به بهره برداری می رسند.


به گزارش ایدرو نیوز، محمد باقر عالی گفت: این دو طرح آماده افتتاح شامل واحدهای صنعتی بافت بلوچ سیستان و بلوچستان و بیو ایمپلنت کرمانشاه می شود.


محمد باقر عالی شرکت گسترش صنایع بافت بلوچ را یکی از پروژه های سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) معرفی کرد که برای احیای صنایع فرسوده به این سازمان واگذار شده و در حال حاضر جزو شرکت تابعه ایدرو محسوب می شود و از بزرگترین کارخانه های نساجی در شرق کشور به شمار می‌رود.


معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایدرو با تشکر از سازمان برنامه و بودجه جهت تخصیص اسناد خرانه اسلامی برای تکمیل طرح بافت بلوچ، بیان کرد: همه ظرفیت های تامین مالی از جمله منابع داخلی ایدرو جهت اتمام این پروژه به کار گرفته شد و علیرغم وجود محدویت های ناشی از تحریم های ظالمانه، تدابیر لازم برای اتمام پروژه بافت بلوچ از مسیرهای لازم انجام شد.


عالی همچنین تصریح کرد: پس از تاکید مقام معظم رهبری برای فعال شدن بافت بلوچ و حل مشکلات این کارخانه، پیگیری های فراوانی از سوی دفتر رهبر انقلاب و دیگر مسئولین انجام گرفت و همه برای فعال شدن این کارخانه تلاش کردند.


معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایدرو در خصوص دومین طرح افتتاحی ایدرو در سال جهش تولید گفت: مرکز بیو ایمپلنت کرمانشاه از جمله مصوبات سفر مقام معظم رهبری به این استان است که احداث آن از سال ۹۱ آغاز شد و جزو واحدهای شاخص حوزه تولیدات پزشکی غرب کشور است.


عالی خاطرنشان کرد: در این مرکز، بیوایمپلنت های قلبی وعروقی و استخوانی تولید می شود که در نظر داریم باتوجه به مرکزیت کرمانشاه در منطقه غرب کشور، بخشی از این تولیدات را صادر کنیم.


وی در پایان گفت: فناوری بیو ایپمپلنت نوعی فناوری نوین برای تولید بافت های هم بند(رباط)، پودر استخوان و ابزار های کمکی قلبی– عروقی از مواد و غیرمصنوعی است که سازگاری و اثر بخشی بسیار بهتری نسبت به نمونه های ساخته شده از مواد اولیه مصنوعی در بدن انسان دارد.