از فرمان های ریبون را صرفنظر کنید
- محتویات اصلی صفحه

Skip Navigation LinksNewsDispForm

IDRO
طرح کیفی یکپارچه سازی فنی لوله های نفت

با امضای تفاهمنامه لوله گستر اسفراین و مناطق نفت خیز جنوب اجرا می شود
​در دومین روز از بیست و ششمین بین المللی نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، مازیار زند مدیرعامل شرکت لوله گستر اسفراین و علیرضا دانشی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تفاهم نامه همکاری طرح کیفی یکپارچه سازی فنی لوله های نفت امضاء کردند.

این طرح به منظور پاسخگویی به نیاز های صنایع نفت ایران در بخش تامین لوله های کینگ طراحی و تدوین شده است.

به گفته مدیر عامل شرکت لوله گستر اسفراین اجرای این طرح سبب افزایش ظرفیت تولید ،کاهش ضایعات و ارتقاء شرایط کیفی تولید این کلای استراتژیک خواهد شد.

مازیار زند مدیرعامل تنها کارخانه تولید لوله های بزرگ نفتی جداری و جریانی کشور افزود: یکسان سازی شاخصه های ارزیابی کیفی محصولات در سایزهای مختلف همچنین همگن شدن فرایند های تکنیکی بازرسی و تولید لوله های خطوط انتقال (لاین پایپ) با اجرای این تفاهمنامه از این پس عملیاتی خواهد شد.

پیش از این نبود تمرکز سفارش گذاری های خط تولید در اندازه ها و متغیر بودن آن عاملی برای عدم دسترسی به بهره وری حداکثری توان ساخت این لوله های فولادی صنعت نفت می شد که امید می رود با اجرای این طرح اهداف مشترک مجموعه های تابعه وزارت نفت و وزارت صمت در پروژه های داخلی سازی لوله های فولادی بدون درز با ضریب بیشتری محقق شود.

زند ابلاغ آغاز رسمی این طرح را محصول هم افزایی بین بخشی و اعتماد وزارت نفت به سازندگان داخلی محصولات برشمرد و تصریح کرد: این توافق زمینه ساز تولید محصولاتی با سطح کیفی بالاتر از استاندارد های لازم نظیر API است.

واحد صنعتی لوله گستر اسفراین تابعه ایدرو و وزارت صمت و تنها سازنده لوله های بزرگ نفتی و شرکت مناطق نفت خیز جنوب ،نیز از بزرگ ترین واحدهای تابعه وزارت نفت است که تولید و تامین بیش از ۶۰ درصد نفت کشور را در اختیار دارد .