از فرمان های ریبون را صرفنظر کنید
- محتویات اصلی صفحه

Skip Navigation LinksNewsDispForm

IDRO
تأکید معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو بر حمایت همه جانبه از راه‌اندازی مراکز آزمون های کیفیت و ایمنی خودرو

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در مراسم رونمایی از مراکز آزمون صنعت خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تأکید کرد: کیفیت افزایی در تولید خودرو در بخش زیادی وابسته به ارتقای آزمون ها و تدقیق شاخص های کنترل استانداردها هست.

علی نبوی با تأکید بر اینکه موضوع افزایش کیفیت خودرو جزو محورهای اصلی برنامه های سیاستگذارانه وزارت صمت است خاطرنشان کرد: تمام تلاش ها مبتنی بر افزایش ایمنی، بهبود کیفی قطعات و محصول نهایی و سازگاری بیشتر با محیط زیست متمرکز است.

نبوی افزود: در مسایل مربوط به خودرو نباید به وضع موجود راضی باشیم و نباید هم انتظارات غیرکارشناسی و بسیار دور از واقع ضربتی داشته باشیم.

رئیس ایدرو تصریح کرد: مرور تاریخ توسعه نشان میدهد توسعه در هر حوزه ای گام به گام ولی با استمرار و برنامه کارشناسانه و به دور از افراط و تفریط محقق شده است و بازگشت صنعت خودرو به فضای دور از افراط و تفریط یکی از الزامات بهبود این صنعت به شمار می رود .

نبوی ضمن تأکید و حمایت همه جانبه  وزارت صمت و ایدرو از راه اندازی مراکز آزمونآزمون صنعت خودرو گفت: بنچ مارک و بهره جویی از دانش جهانی در این عرصه باید مد نظر  متخصصان ما باشد و الزامات ان هم از جمله تامین مالی و امثال آن از طرف ذینفعان و با هم افزایی بین بخشی صورت بگیرد.

در برنامه رونمایی از مرکز آزمون صنعت خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، آزمایشگاه های اندازه گیری بخارات سوخت خودرو یورو ۶، اندازه گیری آلاینده های سامانه تهویه مطبوع خودرو ها، کاتالیست کانورتر، توان سرچرخ و مصرف انرژی خودروهای برقی و تست ذرات معلق خودرو به بهره برداری رسیدند. همچنین عملیات ساخت آزمایشگاه های ایمنی سیستم های ذخیره انرژی و باطری های پک خودروهای برقی، آلایندگی خودروهای سواری تا سطح یورو ۶ و مرکز تست تصادفات آغاز شد.